0
پذیرش اثر

مؤلف/ مترجم گرامی، از این‌که انتشارات سایه سخن را برای چاپِ کتاب خود انتخاب کرده‌اید، خرسندیم. هدف اصلی و بنیادین ما فراهم‌آوری شرایطی است که اثر ارزشمند شما، با کیفیت بالا و در کمترین زمان به دست مخاطبان برسد و بدیهی است که در این راه به همراهی و مساعدتِ جدیِ شما پدیدآورندۀ محترم نیازمندیم. 

 

پیش‌شرط‌های پذیرش اثر

  1. از انتشار کتاب اصلی (در آثار ترجمه‌شده) نباید بیش از پنج سال گذشته باشد.
  2. کتاب حداکثر دو مؤلف یا مترجم داشته باشد.
  3. رشتة تحصیلی مؤلف یا مترجم باید با موضوع اثر مرتبط باشد.
  4. اثر نباید به ناشر دیگری ارائه شده باشد یا به نام مؤلف یا مترجم در کتابخانة ملی ثبت شده باشد.

 

‌چند تذکر مهم:

۱. فرم زیر را با دقت و حوصله و به‌صورت کامل پر کنید. خواهش ما این است که هیچ پرسشی را بدون پاسخ نگذارید، تا در فرایند ارزیابی، حقی از شما ضایع نشود (انتشارات، تکمیل دقیق، کامل و مرتب این فرم را یکی از نشانه‌های دقت و سلیقة مؤلف می‌داند).

۲. در فرم پذیرش، جدولی وجود دارد با عنوان «جدول اجزاِ و الزامات اثر». این جدول را با دقت بررسی فرمایید و نقص‌های احتمالی کارتان را برطرف کنید. توجه داشته باشید که پیش از قرارگیری اثر در فرایند ارزیابی محتوایی، حتماً باید اجزای آن کامل باشد، در غیر این صورت اثر برگشت خواهد خورد.

۳. اگر کتاب دو مؤلف دارد، هریک از مؤلفان باید به‌صورت مستقل فرم زیر را تکمیل کنند.

۴. اثر، باید، به‌همراه فرم پذیرش، به‌صورت فیزیکی در اختیار انتشارات قرار گیرد. بنابراین مؤلف موظف است متن اصلی کتاب را پرینت و سیمی کند و به آدرس دفتر انتشارات ارسال فرماید (ارزیابی اثر از روی فایل برای انتشارات مقدور نیست).

۵. پس از آماده‌سازی‌های اولیه و رفع نواقص احتمالی، اثر در فرایند ارزیابیِ محتوایی قرار می‌گیرد و ما خود را موظف می‌دانیم که حداقل تا 15 و حداکثر تا 30 روز نتیجۀ نهایی ارزیابی را به اطلاعتان برسانیم.

۶. ارزیابان ما، با حسن نیت کامل و بدون هیچ‌گونه سوگیری و غرض‌ورزی، اثر شما را بررسی می‌کنند و نتیجه، بلافاصله پس از پایان ارزیابی، به اطلاعتان می‌رسد (انتشارات از ارائۀ جزئیات ارزیابی معذور است).

۷. تکمیل این فرم صرفاً به‌معنای معرفی اثر است و هیچ‌گونه الزام حقوقی‌ای برای انتشارات ایجاد نمی‌کند.

۸. در ارزیابی محتوایی، علاوه بر محتوای علمی اثر، نکات دیگری که جزء سیاست‌های کلی انتشارات است در نظر گرفته می‌شود؛ بنابراین ردشدن احتمالی اثر به معنای پایین‌بودن کیفیت علمی و محتوایی آن نیست.

۹. درصورت ردشدن اثر، تا یک هفته فرصت دارید برای تحویل نسخة فیزیکی آن اقدام بفرمایید. پس از این مهلت، انتشارات هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

توجه دقیق به موارد فوق و نیز تکمیل بدون نقص فرم پذیرش، علاوه بر تأثیر مثبت بر دقت و سرعت ارزیابی، موجب رفع نواقص احتمالی اثر می‌شود و توقعات هر ناشری را برآورده می‌کند.

 

دانلود فرم پذیرش اثر (تألیف)

دانلود فرم پذیرش اثر (ترجمه)


اجرا و پشتیبانی: NikaIT


ایمیل(همان username است):
رمز عبور (پسورد انتخابی برای ورود به سایت):