0
اخبار
شادکامی جدید؛ تمرین هایی برای رشد معنوی و زندگی هدفمند نویسندگان در این کتاب شادکامی را نه پیامدی که در پیِ داشته ها به دست می آید، بلکه آن را حاصل فرایندی می دانند که از دل تجارب فرد در متن لحظه های زندگی به دست می آید. آن ها رویکردی عمل محور و نه باور محور دارند و بر همین اساس وابسته به هیچ نوع عقیده و مسلک خاصی نیستند و تلاش می کنند تا عناصری را که به رشد معنویت در زندگی افراد کمک می کند معرفی نموده و ضمن نشان دادن اثر مثبت آن ها برای افراد، تمرین هایی عملی و روشن را برای شکل گیری و تقویت این عوامل به خواننده معرفی نمایند. آن ها در ابتدا روح را به عنوان جزء اصلی معنویت معرفی نموده و راه شناخته شده ای را برای ارتباط با آن معرفی می نمایند: تنفس آگاهانه. تنفس آگاهانه به ما کمک می کند تا هیجان های خود را تنظیم کنیم؛ جریان تفکراتمان را مشاهده کنیم؛ و به لحظۀ انتخاب آگاه شویم. سپس ذهن آگاهی و مراقبه به عنوان ابزار اصلی تمرین های مورد نظر معرفی می شود و از آن برای دستیابی به اهداف مختلف مانند یافتن مقصود زندگی، دریافت خرد از جهان معنا، آگاه شدن به لحظۀ انتخاب و رویارویی با موانع استفاده می شود.
 
 
«خودمربی‌گری»؛ انتخابی نو برای تغییری مؤثر _____________________ ترجمۀ یکی از آثار برجستۀ «لوچیانی» توسط نشر سایۀ سخن منتشر شد او بر این باور است که اضطراب و افسردگی بیش از آن‌که یک بیماری روانی باشند، یک عادت برخواسته از سبک زندگی هستند و می‌توان با تغییر انتخاب‌های فرد که با تغییر بینش و نگرش او همراه شده است، با این مشکلات دامنه‌دار زندگی فرد مواجه شد. کتاب‌های لوچیانی عنوانی متفاوت دارند و تلاش می‌کنند تا به فرد کمک کنند تا با رسیدن یک برنامه شخصی، به سمت تغییر حرکت کند و از این رو نام «خودمربی‌گری» در بسیاری از کتاب‌های او به چشم می‌خورد.
 
 
مدار امید کتاب مدار امید از یک منظر زندگی‌نامۀ مارتین سلیگمن و از منظر دیگر روایتی از فعالیت‌های علمی انجام شده در چند دهۀ اخیر در دنیای روان‌شناسی است. او در این کتاب از سرگذشت پدر و مادر خود در حین جنگ جهانی دوم تا کودکی و نوجوانی و بزرگسالی خود را روایت نموده و بیان می‌کند که چگونه با فراز و نشیب‌های زندگی دست و پنجه نرم کرده است. گویا نظریات او -یعنی خوش‌بینی و روان‌شناسی مثبت‌گرا- شیوۀ مواجهۀ او با مسائل زندگی و تجربۀ زیسته‌ای از این تکاپوی طولانی مدت را روایت می‌کند. او در این ‌کتاب خواننده را به مانند یک راهنمای گردشگری به تماشای دوره‌های مختلف زندگی خود می‌برد و آن‌ها را نه فقط با شرح آن‌چه گذشته است، بلکه با آن‌چه پشت پرده در جریان بوده نیز آشنا می‌کند. پشت این پرده جریانات مختلفی برقرار است.
 
 
کتاب سفر زندگی؛ از خودآگاهی تا بالندگی به بازار آمد کتاب «سفر زندگی» که عنوان فرعی آن «از خودآگاهی تا بالندگی» است، در حوزۀ روان شناسی مثبت‌گرا و از معدود آثاری است که توسط یک متخصص ایرانی تألیف شده است. این کتاب 7 بخش و 24 فصل دارد و به جز بخش نخست که به معرفی روان‌شناسی مثبت‌گرا می‌پردازد، هر یک از شش بخش بعد به معرفی یکی از فضیلت‌های شش‌گانه‌ای که در این حوزه مطرح است، اختصاص دارد. روان‌شناسی مثبت‌گرا با این نگاه پا به دنیای روان‌شناسی گذاشت که بشر امروز نیازمند رشد و شکوفایی و ایجاد مجموعه‌ای از توانمندی‌ها و فضیلت‌ها است که او را به بالندگی نزدیک نماید. چیزی که با برطرف نمودن نقصان‌ها و ضعف‌ها و به صورت خودکار حاصل نمی‌شود.
 
 
کتابی تازه در حوزه تئوری انتخاب و واقعیت درمانی نویسنده با تکیه بر دانش و بینش خود در ابتدا مروری سیستماتیک بر مفاهیم تئوری انتخاب نموده است و سپس به سراغ دو مسئلۀ دیگر رفته و توجهی ویژه به آن دو می نماید. نخست مشخص نمودن مرزبندی کلی رویکرد واقعیت‌درمانی با دیگر نمونه های درمان و به خصوص نگاه سنتی رایج؛ و دوم تمرکز بر «مفهوم‌پردازی» مبتنی بر تئوری انتخاب و واقعیت درمانی.
 
 
هارولد هولزر برنده جایزه 50 هزار دلاری گیلدر لهرمان لینکلن 2015 هارولد هولزر، محقق دانشگاه توانست جایزه 50 هزار دلاری گیلدر لهرمان لینکلن 2015 را به خاطر نوشتن کتابی در مورد لینکلن از آن خود کند.
 
 
نرم افزارهای محبوب اندروید بدافزار از آب درآمدند! گزارش تحلیلی یکی از شرکت های امنیتی حاکی از آن است که بدافزاری جدید در قالب App های بسیار محبوب بر روی Play Store گوگل قرار گرفته است که میلیون ها بار از سوی کاربران اندروید دانلود شده است. این به این معنی است که هم اکنون گوشی هوشمند اندروید شما نیز ممکن است به این بد افزار ها آلوده شده باشد.
 
 

اجرا و پشتیبانی: NikaIT


ایمیل(همان username است):
رمز عبور (پسورد انتخابی برای ورود به سایت):